Teleskopik Ürünler

Ülkemizde çok önemli bir oranda insanın sadece az gören olduğu halde gerekli muayeneyi olmadığı için kör muamelesi gördüğünü biliyor muydunuz? Son zamanlarda özellikle körler okullarında yapılan taramalarda ortaya çıkmıştır ki, pek çok öğrenci aslında teleskopik gözlüklerle normal okullarda eğitimlerine devam edebilmekte ve hayatını idame ettirerek sosyal hayata kazandırılabilmektedir.

GÖKÇEN OPTİK, Bursa’da bu tür hastaların gereksinimlerini karşılayacak optik ekipmanları ve protezleri sosyal sorumluluk bilinci ile bünyesinde bulundurmaktadır. Tüm bunların ışığında GÖKÇEN OPTİK; Ankara, İstanbul ve İzmir’deki bazı hastanelerde yapılan az gören muayenelerinin şehrimizde de yaygınlaştırılması ve hastaların bilgilendirilerek görme oranlarının yükseltilebilmesi için çalışmalar başlatmıştır.Bursa’da bu tür hastaların gereksinimlerini karşılayacak optik ekipmanları ve protezleri sosyal sorumluluk bilinci ile bünyesinde bulundurmaktadır.


Praesent vitae adipiscing nunc

1634 tele-med for distance vision

Az görenlerin rehabilitasyonunda çift gözde kullanılan özel bir gözlüktür. Galile sistemde (görüntü düz ve büyük, görüntü alanı daha geniş) üretilmiş olup, ayarlanabilme özelliğine sahiptir.


Praesent vitae adipiscing nunc

16732 Keplerian monocular

Az görenlerin rehabilitasyonunda kullanılan yüksek büyütmeli ve odak ayarı yapılabilen çok fonksiyonlu bir üründür. Fokuslama özelliği sayesinde hem yakın hem de uzak hizmeti alınabilir. Tek göz için üretilmiştir, ancak çift göze de monte edilebilir. Çerçeveye monte edilebildiği gibi özel yüzüğü ile de kullanma şansı vardır.


Praesent vitae adipiscing nunc

162411 MaxTv / 162451 MaxDetail

MaxTV televizyon izlemek isteyen herkes için ve görme sorunu olanlar için idealdir. Sinema, Tiyatro gibi etkinliklerde kullanılabilir. Sağ ve sol mercekler ayarlanabilir sistemi ile birbirinden bağımsız olarak iki göz için farklı şekilde ayarlanabilir. Aynı zamanda yakın çalışmayı kolaylaştıran MaxDetail ürünü de bulunmaktadır. MaxDetail; El Sanatları, okuma, boyama, test ve inceleme çalışmalarında kullanılabileceği gibi saatçilik gibi yakın görmenin önemli olduğu mesleklerde tercih edilebilir.


Praesent vitae adipiscing nunc

168018 prismatic bino comfort reading glasses

Normal okuma gözlüğünün yeterli gelmediği durumlarda kullanılan prizmatik camlı okuma gözlüğüdür. Büyütme gücü 8 diopteri olup, çalışma mesafesi 125 mm'dir.


Praesent vitae adipiscing nunc

164620 labo-clip clip-on lens system

Kullanıcının kendi gözlüğü üzerine klipsi ile takarak kullandığı bir büyüteçtir. Özellikle çalışma mesafesinde el işçiliği yapanların ya da okuma hizmetinde kendi gözlüğü ile yeterli verimi alamayanların tercihidir. Çift göz kullanımı için dizayn edilmiştir.


Praesent vitae adipiscing nunc

Visolux+ A bonus for visual comfort

Visolux+ sağladığı yüksek seviyede konfor ile en küçük ayrıntıları okumak için ideal bir çözümdür.


MADE IN GERMANY